Salı, Ocak 28, 2020

Bozkır Gençler Birliği Klüp Başkan Kamil Gölgeli'nin Açıklamaları


Bozkır Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Kamil Gölgeli, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Bozkır Gençler Birliği'nin 3-2 yenildiği Beyşehir Belediye Spor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Bozkır Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Gölgeli, yapmış olduğu açıklamasında tüm oyuncularının Bozkırlı olduğunu, özveriyle, çalışkanlıkla Bozkır'ı temsil ettiklerini söyledi. Her bir sporcunun maddi bir beklentisi olmaksızın Bozkır için mücadele ettiklerinin altını çizen Başkan Gölgeli, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, "bütün sporcularımız, zorlu şartlar altında hemen hemen her gün soğuk kış aylarında birlik ve beraberlik içerisinde antrenman yapıyor, çalışmalarını sürdürüyor. Böylesi bir özveriyle çalıştıkları için tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Aynı zamanda ilçe genelinde başlattığımız küfürsüz hava sahası projesi kapsamında da tribünlerimiz de küfürün olmamasına dair çok olumludur ve sezon başından buyana herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Taraftarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıllarda her müsabakada Beyşehir Belediye Spor ile iyi niyet anlayışının hakim olduğunu, yine aynı şekilde iyi niyet anlayışının devam edeceğini belirten Başkan Gölgeli, konuşmalarını şu şekilde devam ettirdi, "Geçtiğimiz hafta İyi oynayan, organize olan taraftan ziyade bulduğu pozisyonları gole çeviren takımın kazandığı maçta galip gelen Beyşehir Belediye Spor'u başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Beyşehir Belediye Spor ile iyi niyet anlayışımız yıllardır devam ediyor, devam etmesi için de elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Ancak son maçta çevre ilçelerden rakip takımın emniyet gücü talep etmesi doğrultusunda Bozkır Emniyet Müdürlüğümüz personellerinin yanında diğer çevre ilçelerimiz olan Seydişehir'den ve Beyşehir'den gelen emniyet güçleri, Bozkırlı taraftarımızın dikkatini çekmiş, iyi niyet anlayışını boşa çıkaran bir algıya dönüşmüştür, taraftar arasında görüş ayrılığı oluşturmuştur. Tüm bu algıya rağmen iyi niyet anlayışının devam etmesi için Bozkır olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Maç devam ederken bulduğu pozisyonları gole çeviren Beyşehir Belediye Spor'un oyuncularının tribünleri kışkırtıcı gol sevinçleri ve rakip oyuncuların tribün kısmıyla sözlü münakaşaları ise taraftarımızı daha da ateşlendirip, müsabakayı provoke etmiştir. Tüm bu etmenlere rağmen herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan maç tamamlanmış ve yine birlik ve beraberlikte rakip oyuncularla vedalaşılmıştır" dedi.

Son olarak hakem hatalarına da değinen Başkan Gölgeli, "Sezon başından bu yana maçın kaderine etki etmeyen ama verdiği kararlarla iyi niyetli olduğunu düşündüğümüz hakem hatalarını dile getirmemiştik. Ancak son oynadığımız maçta yaşanan birden fazla hakem hataları, maçın sonucuna doğrudan etki etmiştir. Ev sahibi takımın önde olduğu sırada, kamera kayıtlarında da net bir şekilde belli olan rakip oyuncunun 2 metre mesafedeki ofsayt pozisyonunu yan hakem görmezden gelmiş, bu pozisyonla misafir takım eşitliği sağlamıştır. Yine aynı şekilde rakip takımın skor olarak önde olduğu sırada yine kamera kayıtlarında net bir şekilde belli olan, rakip futbolcunun ceza sahası içerisinde elle oynaması orta hakem tarafından yine görmezden gelinmiş, hakem tarafından el ile oynamanın aksine omuz ile oynadığı söylenmiştir. Orta hakemin pozisyonun olduğu yer ile arasında kamera kayıtlarında 8 metre olarak görülmektedir. Müsabakanın orta hakemi Raşit Yorgancılar'ın bu kadar yakın bir mesafede bu pozisyonu görmezden gelmesi, hepimizde olumsuz düşünce oluşturmuş, kasıtlı bir hareket olarak yorumlanmıştır. Bu bağlamda hakem hatalarının önüne geçebilmek için caydırıcı cezalar vermemiz elzem hale gelmiştir. Hakkımız olmayanı istemediğimiz gibi hakkımızı da yedirmeyeceğimizin altını çizer Son olarak başka müsabakalarda hakem hatalarının devam etmesi halinde Konya ASKF Tertip Komitesi Üyelimizden çekileceğimizi belirtirim" diye konuştu.

0 yorum:

Yorum Gönder